Karton Çanta

Karton çanta çeşitleri kullanım alanlarına göre değişiklik birçok çeşide ayrılır. Örneğin; kabartmalı altın yaldız karton çantaları genellikle kuyumcular ve tatlı firmaları tercih eder. Kabartma baskılı karton çantaları ; gözlük, elektronik gibi firmalar, ofset baskılı karton çantaları ise genellikle giyim firmaları tercih etmektedir.

Ürününlerinizin cinsine göre en uygun karton çanta çeşidi ve fiyatları için sitemizin Canlı Destek bölümümüzden ücretsiz bilgi alabilirsiniz.


Karton çanta

KARTON ÇANTA

Karton çanta hem ticari işletmeler hem de kamu kurumları tarafından yaygın bir şekilde kullanılan ambalaj ürünleri arasında yer alıyor. Estetik açıdan gösterişli olması ve kalitesi nedeniyle tercih edilen bu çantalar, çeşitli tür ve kalitedeki kartonlardan imal ediliyor. Normal poşet ambalajlarla kıyaslandığı zaman daha zahmetli bir şekilde üretilen karton çantalar, çeşitli aşamalardan geçirilerek hazırlanıyor. İlk aşamada müşteri tarafından karton çantanın üzerinde yer alması gereken bilgiler ya da logo üretici firmaya teslim ediliyor. Daha sonra örnek çanta modelleri arasından seçim yapılarak, hangi karton türünün kullanılacağı belirleniyor. Bu aşamadan sonra kullanılacak kartonların ofset makinesi ile baskıya hazırlanması yer alıyor. Buradan düz şekilde çıkan karton çantalar, daha sonra katlama işleminden geçirilerek kartonların çanta haline gelmesi sağlanıyor. Katlama aşamasından sonra karton çanta ürünlerinin yanlarının ve altının yapıştırılması tamamlanıyor. Üretimin son aşamasında ise karton çantaları tutmak için gerekli olan ipler yerleştiriliyor. Karton çantalar için çeşitli boy seçenekleri bulunuyor. Çantanın hangi boyda olacağı da müşteri tarafından belirleniyor.


Karton çanta

Karton Çanta Kullanım Alanları

Karton çantaların sağlamış olduğu yararlar, bu ürünlerin her geçen gün daha fazla alanda kullanılmasına neden oluyor. Özellikle marka imajına sağlamış olduğu katkı nedeniyle karton çantalara büyük ilgi duyuluyor. Karton çanta ürünlerinin kullanım alanlarına dair bir sınırlandırma yapma olanağı bulunmuyor. Kuyumcular, karton çanta kullanımının yaygın olduğu iş kolları arasında yer alıyor. Özellikle değerli mücevherlerin satışından sonra özenle tasarlanmış ve kaliteli karton kâğıt kullanılarak imal edilmiş karton çantalar ile paketleme işlemi yapılıyor. Bazı ayakkabı mağazaları da ürünlerini poşet çanta ile vermek yerine karton çanta kullanmayı tercih ediyor. Marka bilinirliği yüksek konfeksiyon mağazalarında ve ev tekstili mağazalarında da karton çantaların kullanımına sıklıkla rastlanabiliyor. Özel sektörde bu çantaların kullanım alanlarını daha da genişletme olanağı bulunuyor. Ayrıca kamuda da karton çantalara rastlanabiliyor. Valilikler, belediyeler ya da bakanlıklar çeşitli hediyeler vermek veya promosyon dağıtarak PR yapmak istedikleri durumlarda üzerlerinde kendi logoları bulunan karton çantaları kullanıyor.

Karton Çanta Kullanımının Avantajları

Karton çantaların bu denli popüler olmasının temelinde, bu ürünlerin kullanımının sağlamış olduğu faydalar yer alıyor. Her şeyden önce karton çanta ürünleri, düşük bütçeli ve geniş hacimli reklam sağlamasıyla ön plana çıkıyor. Markadan ya da bir iş yerinden alışveriş yapan bireylerin daha sonra bu çanta ile dolaşmaları, geçtikleri tüm yerlerde hareketli olarak markanın reklamının yapılması anlamına geliyor. Şehrin çeşitli bölgelerinde hareketli reklam gösterip, bunun karşılığında çok düşük ücretler ödemek işletmeler açısından büyük bir avantaj sağlıyor. Bununla birlikte firmaların kurumsal bir marka haline gelmelerine ve markalaşma süreçlerine de karton çantalar büyük katkı sunuyor. Özellikle çift yönü baskılı bulunan ve estetik şekilde tasarlanan karton çantalar, kimi zaman doğrudan marka ile özdeş hale gelerek önemli bir tutundurma aracına dönüşebiliyor. Mağazalardan alınan karton çantaların uzun yıllar boyunca saklanması, reklam etkisinin de yıllarca devam etmesini sağlıyor. Kadınlar tarafından büyük ilgi gören ve her ortamda kullanılan karton çantalar ile markanın her yere taşınması sağlanıyor. Üstelik karton çantalar, mağazalardan alışveriş yapan insanların psikolojilerinde üstünlük hissi yaratıyor. Özellikle marka değeri yüksek firmalardan yapılan alışverişler sonrasında, karton çantalar markaya ait bir statünün taşınması olarak algılanıyor. Bu tatmini yaşayabilmek için de daha fazla birey aynı mağazayı tercih edebiliyor. Son olarak da karton çantaların, sürekli olmayan müşterilerin markayı hatırlatmasını sağlayan bir araç olduğunu söyleme olanağı bulunuyor. Esasında ilgili markanın sürekli müşterisi olmayan, ancak bir kereliğine alışveriş yapan bireyler, daha sonra evlerinde bu çanta ile karşılaştıklarında son satın alma deneyimlerini anımsıyor ve bu sayede markayı yeniden tercih etme ihtimalleri yükseliyor.


Karton çanta

Karton Çantalarda Kullanılan Karton Türleri

Karton çanta imalatında kullanılan çeşitli karton türleri bulunuyor. Bu noktada hangi tür kartonun kullanılacağına dair karar, her zaman müşteri tarafından veriliyor. İmalatçı firmaların ürün katalogları içerisinde bulunan örnek modeller üzerinden seçim yapan bireyler, bu sayede istedikleri kalitedeki karton çantalara kolayca sahip olabiliyor. Karton çanta üretiminde en sık kullanılan karton türleri şu şekilde sıralanıyor:

• Amerikan Bristol Karton: Karton çanta imalatı yapan firmaların en çok tercih ettikleri karton türü olan Amerikan Bristol kartonlar, bir yüzü mat diğer yüzü ise parlak bir yapıya sahip bulunuyor. Dayanıklı olması ve diğer karton türlerine göre daha kaliteli olması nedeniyle özellikle kurumsal firmalar tarafından kullanılıyor. Amerikan Bristol karton üzerine istenilen yazılar ya da logo da kolay bir şekilde baskı olarak uygulanabiliyor.

• Geri Dönüşümlü Kraft Karton: Bristol kartonlar ile kıyaslandığında daha kalitesiz bir karton türü olan Kraft kartonlar, geri dönüşüm yöntemi ile elde ediliyor. Hurda kâğıt ve kartonların geri dönüşüm tesislerinde işlenmesinden sonra üretilen bu kâğıt türü, genellikle gri renkte oluyor. Bu karton türünden elde edilen çantaların da yeniden geri dönüştürülebilir olması, Kraft karton çantaların çevre dostu olarak nitelendirilmesini sağlıyor.

• Kuşe Karton: Baskı için en uygun karton türlerinden olan kuşe karton kağıtlar, mat ve parlak olmak üzere iki seçenek sunuyor. Daha çok broşür ve el ilanı hazırlarken kullanılan bu kartonlar, maliyetinin düşük olması nedeniyle uygun fiyatlı karton çanta almak isteyenler tarafından da tercih ediliyor.

• Kroma Karton: Çanta üretimi için kullanılan karton türleri arasında maliyeti en düşük karton türü olan kroma kartonların iç kısımları gri, dışı ise beyaz renkli oluyor. Ancak fiyatına paralel olarak kroma kartonların kalitesinin de düşük olduğunun bilinmesi gerekiyor.


Karton çanta

Kartondan Çanta Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gerek özel işletmeler için gerekse de kamu kurumları için karton çanta alırken dikkat edilmesi gereken bir dizi husus bulunuyor. Karton çantaların bahsedilen avantajlarını yakalayabilmek ve müşteri memnuniyetini sağlayabilmek açısından kalite, bu hususların başında yer alıyor. Daha kaliteli karton çantaların maliyeti yüksek olsa da estetik açısından daha göz alıcı olmaları, uzun yıllar boyunca kullanılabilmeleri ve dayanıklı yapıları nedeniyle mutlaka tercih edilmeleri gerekiyor.

Karton çanta seçiminde fiyatın her zaman ikinci planda tutulması ve hiçbir zaman kalitenin önüne geçirilmemesi de önemli noktalar arasında yer alıyor. Baskı kalitesinin yüksek olmasının da karton çantaların seçiminde gözden kaçırılmaması gerekiyor. Karton kaliteli olsa bile baskı kalitesinin düşük olması ya da tasarımın iyi yapılmaması, çantaların kalitesiz bir görünüme sahip olmasına yol açabiliyor.


Karton çanta

İstek İthalat ile Kartondan Çantada Kalite

Karton çanta ürünlerine duyulan talebin artmasına paralel olarak, bu alanda imalat yapan firmaların sayısı da her geçen gün artıyor. Ancak çanta üretimi yapan her firmadan aynı kaliteyi bekleme olanağı olmadığı için, üretici firmanın seçiminde de dikkat edilmesi gerekiyor. İstek İthalat, 28 yıllık deneyimi ve profesyonel çalışma kadrosu ile karton çantalar başta olmak üzere çeşitli ambalaj ürünlerinin imalatını yapıyor. 28 yıllık deneyimin birikimi ve müşteri memnuniyetini esas alan hizmet anlayışı ile İstek İthalat bu konuda yüksek kaliteli hizmetler sunuyor. Siz de 0212 507 81 55 ya da 0549 507 81 55 numaralarından iletişime geçerek gereksinim duyduğunuz karton çantaları kolayca sipariş edebilir ya da daha detaylı bilgi alabilirsiniz.


* Makalede adı geçen ve makale içindeki görsellerde adı geçen markalar görsel amaçlı yüklenmiştir. İstek İthalat markasının işbirliği veya iş ortaklığı yoktur.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Pinterest

M.Nesih Özmen Mh. Nar Sk. Carlot Shoping AVM No:8-10 Mağaza No:18 Merter / İSTANBUL

0 212 507 81 55 – 0 212 507 70 77
0 212 557 04 15 – 0 549 507 81 55
0 555 968 60 10

Copyright © 2021 İstek İthalat  A.Ş | Web Design by htmajans

Temsilciyle Görüş
1
Canlı Destek
İSTEK İTHALAT A.Ş
Hoş Geldiniz! Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?